BloGííseQ .. tak tohle jste chtěli?

4. června 2010 v 11:44 | Souxinka
Jsem znechucená.
Mohlo by mi to být jedno, proč se tím zabývat. Ale cítím se tak trochu utlačována.
Kým?

Nesmyslnými blogy, které zaujímají snad 90% všech blogů. Docela by mě zajímalo, zda-li si tvůrci serveru blog.cz jen nadšeně mnou ruce, kolik že chtivých "pisálků" si blog pořizuje, nebo spíše pláče nad tím, jakými nesmyslnými kravinami jsou jej autoři schopni naplnit.

Jistě, blog.cz je velmi rychlá a jednoduchá záležitost dostupná prakticky všem věkovým katerogiím, proto není divu, že si ji oblíbila zejména hodně mladá komunita lidí. Mít blog třeba na wordpress, nejspíš si nebudu mít na koho stěžovat.

Ale stejně .. co se to proboha stalo? Přeci to není tak dávno, co mi bylo stejně, jako jim dnes, ale přesto mám pocit, že jsem někdo úplně jiný. Nová rasa, druh .. těžko specifikovat. Ve svých 13/14 letech jsem byla ráda, když jsem se na internet dostala párkrát týdne vytáčením přes pevnou linku, po osmé hodině, aby to bylo levnější (to neznáte, co?xD)
Rozhodně jsem nijak netrpěla nedostatkem internetu. Lidé se přeci umí bavit i jinak, no ne?

Dnešní radost většiny náctiletých slečen je si založit co nejvíce profilů na co nejvíce sociálních sítích, projistotu neuvést věk - co kdyby se někdo dozvěděl, že je jim teprve 13. Fotit se nejlépe v podprsence s kamarádkou ve špinavém zrcadle, rtíky nechutně vyšpulené. S převahou vedou témata o klucích, přestože tyto dívčiny ještě netrpělivě očekávají první menstruaci.

Kluci nemohou žít bez upnutých svetříčků Lacoste, nagelovaných vlásků a pozor! Hlavně menší ofinku a podbarvit blonďato, aby to bylo sexy .. hlavně sexy!

CHCE SE MI ZVRACET

Nedávno jsem tak projížděla články na téma měsíce: Komunismus. Už jen ta představa mi naháněla husí kůži. Tyhle pipinky a pipánci budou psát o něčem, co je jim naprosto cizí? A ano, dopadlo to přesně tak, jak jsem si myslela ..
Našla jsem tam mladou slečnu píšící na téma: Komunismus nikdy nebyl špatný a nikdy nebude.
Názory samozřejmě zcela zcestné a myslím, že dívenka byla spíše ráda, že ač píše samé pí*oviny, měla jiný názor než ostatní - a tím si připadala nejspíše drsná. Tak jsem jí napsala názor svůj .. a hle? Komentář smazán, dostala jsem ban na přikládání dalších a projistotu rovnou uzavřela další komentáře k článku. A to připomínám, že můj komentář byl naprosto slušný, pouze s věcnými fakty (pravda bolí? xD)

Prosím ty, co nemají názor, neunesou kritiku .. nepište blogy. Nedělejte to.

Podobná situace, možná ještě horší, se opakovala o pár dní později, kdy jsem náhodou narazila na blog jakési hubnoucí slečny. Pořád si stěžovala, jak je hrozná, když jí .. a v jejích patnácti letech se snažila o zhubnutí více jak deseti kilogramů. Když jsem tak viděla jeden její jídelníček, málem jsem spadla ze židle.
Ráno kiwi, večer kus eidamu.

A k tomu mi na čele vyrazila hodně mohutná kapka po přečetní pochvalných komentářů od slečen jiných. Taktéž jsem si neodpustila ten svůj - ale opět vše v dobrém, pomoct, poradit.
Ale stojí o to ti lidé vůbec? Mám jisté obavy ..

Nejspíše nemá cenu vyjadřovat se k tématu většiny blogů - celebrity, co letí i ty, co už dávno uletěly, nejlépe Disneyovští mazánci, soutěže o nejlepší (doplň libovolné)

Nepřijde vám to trochu .. smutné?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kira Seigi Kira Seigi | Web | 4. června 2010 v 15:26 | Reagovat

Mluvíš mi z duše, opravdu. Blogy anorektiček mě děsí a nejhorší na tom je, že hodně slečen je podporuje. Debilita. Ano téma komunismus, strašné, jak o tom může napsat 12 pipina co o tom nic neví? Začíná mě to tu pěkně vytáčet. Mělo by se dát pravidlo, že blog může být někdo s IQ větší než 50 ... Ti kluci (šamponi) strašné, to ani nejsou kluci, když se jim nedejbože sáhne na vlasy? Okamžité úmrtí na infarkt ... Ano je mi z toho smutno ...

2 Narcisse Narcisse | 4. června 2010 v 16:05 | Reagovat

K tomu komunismu, četla jsem pár těch článků, všechni jsou vystrašený, že by se nám tu udál druhej proces s Miladou Horákovou-dřív, než někdo současnou KSČM odsoudí k veřejnému vystřílení, měl by si možná přečíst jejich volební program, je rozhodně lákavější než program kdejakýho pravicovýho uskupení. Nikdo nepopírá hrůzu padesátých let. Jen se někteří zamýšlejí nad tím, nakolik jsme si tou revolucí pomohli:) Ta holka je malá, tak je na vás, oficiálně dospělých, abyste to chápali a přihlíželi k tomu, než o nich budete psát facepalm články. Ona si to uvědomí sama:)  K těm anorektičkám-po internetu jim nikdo pomoct nemůže, a už vůbec ne nikdo cizí. Za jejich chováním může bejt milion různejch věcí z osobního života, tak bych je hnedka neodsuzovala. Samozřejmě že stojí o pomoc-jenže jí potřebují získat jinde, než kde o ní volají:)

3 Tang Bo Yang Tang Bo Yang | 5. června 2010 v 0:29 | Reagovat

Svoboda (vláda lidu aka demokracie) znamená, že se každý může realizovat, jak uzná za vhodné. Třeba blogískovat. Překvapená, že 90% blogů jsou šroty? Holt blogy jsou takové, jaké je nadání lidových mas, sestávajících mj. z šampónů a anorektiček. Pořád lépe, když se realizují ve virtuálním světě, kde mají, na rozdíl od reálného světa, jen málo možností realizovat se na úkor svobody jiných.

Jistě, slečna "I-love-communism" zmákla i to. Jak krásně tím ukázala, co je komunismus zač. Před třiceti lety by Ti ještě nádavkem "rozmluvila" studium na VŠ, a před šedesáti lety by Ti k tomu ještě pár let přidala, jestli mi rozumíš...

Dokud své názory ponechává někde na blogu, nejlépe ignorovat. Podobně [2]:. Ale pokud své názory bude chtít rudý dorost přenést do reálného světa, měli bychom si urychleně pořídit střelné zbraně. Jinak bychom mohli také rychle doblogískovat...

4 Tang Bo Yang Tang Bo Yang | 5. června 2010 v 0:45 | Reagovat

[1]: blog může být (mít?) někdo s IQ větší než 50... Pozor, tohle není moc svobodomyslné. I když, technicky vzato, někdo s IQ < 50 asi ani není schopen mít blog, neb sotva umí číst. I ti nejhloupější z šampónů budou mít IQ okolo 80.

Na druhé straně, pravidelně potkávám pár mírně mentálně postižených lidí. V testu IQ by sice získali jen odhadem 60 ~ 70 bodů, ale hodně lidí by si je mohlo vzít za vzor, jak jsou milí, ohleduplní, otevření, přirození, a nezakomplexovaní.

5 Kira Seigi Kira Seigi | Web | 5. června 2010 v 12:27 | Reagovat

[4]: Ano mít, nevšimla jsem si překlepu ^^. Ono to nebylo myšleno doslova, spíš nadsázka. Jen mě strašně rozčilují tyhle typy blogů, kde je značně vidět, velmi nízká inteligence autora.

6 Tang Bo Yang Tang Bo Yang | 6. června 2010 v 15:57 | Reagovat

[5]: Chápu... pohled na dno studny lidské hlouposti je náročnou zkouškou pro nejednoho zenového mistra X)

7 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 7. června 2010 v 18:01 | Reagovat

Mám stejný názor.Projíždět nově založeně blogy je někdy opravdu o zdraví.Jen samá miley ,HSM a podobně a blog který je opravdu o něčem je vzácností.Co se týče ana blogů jednu dobu jsem se o ně hodně zajímala,protože jsem je měla jako školní práci.Je to smutné jak to ta děvčata vidí,bohužel,ale málo která si uvědomuje chybu a následky.A k tématům týdne se nedá říct víc než no coment,protože většina z nich je složená z jedné věty holého nesmyslu jen aby měli článek na téma týdne....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama