"So you´re protecting animals?" AnimeFest part II.

12. května 2010 v 12:03 | Souxinka |  HEMZY všeobecné
af
Když se tak ještě vrátím k pátku, na cizím blogu jsem četla chválu na dýchatelnost v sále. To by mě tedy zajímalo, kde daná slečna pobývala ^^
Mně osobně totiž přišel vzduch v sále v Bakale naprosto příšerný. Nejspíš to bylo tím, že jely dva filmy za sebou (alespoň mám ten pocit, neb druhý jsem viděla kousek po začátku, musela jsem jít ven :/). A zavřené dveře také dělají své, takže mi chvílemi bylo na omdlení a po skončení druhého filmu mě hlava bolela jako střep! T_T

Druhý den byl ve znamení: Sakra, já nestíhám!
Myslela jsem si, jak si krásně pospím, třeba až do osmi a když rodiče odjeli na chatu, rozhodla jsem se povalovat na "letišti" vytvořeném z pohovky v obýváku. S čím jsem ale nepočítala, byl náš papoušek, který začal v sedm ráno nadšeně vřískat. Naštvaně jsem se tedy sbalila opět do své nory. Po probuzení následovalo něco jako rychlá snídaně, barokní filosofie (velmi vtipné -_-""), trocha češtiny a rychle vyžehlit šaty. Musela jsem si dokonce přehodit službu na pozdější čas. Když už jsem byla taktak vypravená, dorazili domů naši. Už když jsem otevírala dveře, místo ahoj jsem zvolila raději větu:" Tati, nelekej se .. " "Co to máš na sobě? Vypadáš jako nějaká hosteska" "Však jo, tati" xD

Maminka: *facepalm* "V tomhle chceš jít ven? Prosimtě aspoň si na sebe něco hoď" "Ty se za mě stydíš, mami" "Jo"

A tak jsem raději vypadla .. ;)

Po službě jsem měla ještě trochu času před Maido Cafe a tak jsem stylově jako Maidka navštívila kavárnu na Svoboďáku. Jednak to bylo trochu paradoxní (servírka je obsluhována xD) a také jsme s přítelem tak trochu řešili, co na to říkají ostatní, jak to asi berou apod. Načež se mě jeden z vedlejší skupinky zeptal, co to mám na sobě.

To by ani tak nevadilo, kdyby to nebyl cizinec. Takže jsem se mu snažila anglicky vysvětlit, že se tu koná Animefest, což je festival japonských kreslených seriálů a filmů, přičemž jsem použila moji subjektivný výslovnost slova anime. Po které, následovala hláška, kdy se mi div na spánku neobjevila obrovská kapka:

"So you´re protecting animals?"
(Takže vy chráníte zvířata?)
Trochu mi to vyrazilo dech, tak jsem se pustila do vysvětlování znovu ^^ Na konci jsem pána zdvožile pozvala na Maido Cafe a vyrazila na cestu do Continentalu, kam jsem mimochodem minulé festy ani nepáchla :D
Musím pochválit stánkaře s jejich výtvory a zbožím, bylo to moc moc hezké! Až na to, že se zde obvykle prodávaly věci související s anime, které nesleduji a nic mi neříkají :(

MAIDO CAFE aneb report z pohledu maidky :)

Chaos.
Než jsme se všichni sešli, všechno dali dohromady. Ačkoli jsme (snad) všichni dopředu četli, co se má jak dělat apod., stejně vyvstalo milion otázek. Takže takhle? A co tohle? Kam s tímhle?
A já byla totálně zmatená *tear*
Když totiž dva lidé po sobě vysvětlují totéž, není to totéž a zvlášť když se to v pár detailech liší, je to katastrofa :D
Dav před vchodem nás rozhodně neuklidňoval, navíc když lolitky skončily později, než měly, nám zbylo mnohem míň času na přípravu. A když jsme tak nakonec stáli ve dvou řadách proti sobě připraveni na přivítání prvních hostů, srdce nám bušila jako o život :3

První objednávky by se hodily označit slovem fail! Tam něco chybělo, ti chtěli něco jiného .. je to opravdu ten dort, co si objednali? Kam patří tohle, na šestku, nebo dvojku? Kdo si sakra objednal ty čtyři pressa? Nikdo .. a tak pressa spokojeně chladla, ale nakonec se nám hodila :D

Neumíte si představit, jak nás nakonec bolely nohy .. chodit na podpacích jsem zvyklá, ale nesednout si čtyři hodiny, pořád jenom pobíhat, nebo stát na místě,  to byl horor! :(
Další mírně nedomyšlenou věcí byl počet zákusků, který se ukázal býti nedostatečným .. hodně nedostatečným .. vysvětlovat pak zákazníkům, že už není žádný dort ani horká čokoláda není moc příjemné, ale my se příště polepšíme .. :)

Já jen doufám, že se vám Maido líbilo a užili jste si jej tak jako my! ^^ .. příští rok pokračujeme, snad :D

haf
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Firen Firen | E-mail | Web | 12. května 2010 v 12:39 | Reagovat

Mno co dodat bylo super ^^

2 Lusi Lusi | Web | 12. května 2010 v 12:59 | Reagovat

Tu dýchatelnost jsem chválila já. A je dost možné, že jsem fakt jen měla letos štěstí. Zrovna na filmovém večeru v Bakalovi jsem vážně nebyla. Taky jsem tam nebyla na cospaly divadle, které mohlo být kritické, ale kdykoliv jindy jsem se tam vyskytla, nezaznemanala jsem problém.
Spíš mi šlo o to, že jsem zatím na AF vždy minimálně jednou zažila takovou tu atmosféru "ještě minutu tady a všichni pojdeme" a letos prostě nikde. Ale tak třeba to fakt byla šťastná shoda náhod a výběru programu.
Jinak pěkný report a situaci v kavárně vážně nezávidím :D

3 Tang Bo Yang Tang Bo Yang | 12. května 2010 v 23:05 | Reagovat

Ahoj ~ moc zajímavý blog. Navíc - a to už není tak běžné - čeština, která se dá číst bez virtuální učitelské červené propisky, čeština, která dokonce říká nějaké myšlenky.

BTW mám podobnou historii AF - od 2007, ale loni jsem to musel vynechat - a stejný anime vkus. FMP vyloženě miluju, Nana a GithS jsem sice nedokoukal - buď jsem se dostal jen k prvním x dílům a pak mi do toho něco vlezlo, než jsem získal zbytek - ale je to dobré, to souhlasím. Až tento rest smažu, poohlédnu se po těch zbylých třech věcech.

Hmm, nesouhlasím s "věk 19 - jsem stará škatule". V takto nastavené stupnici bych už měl být mrtvolou. No, vážně, jsem asi tím pánem na ulici, co rozdává pochybné pohledy. Ale ten můj by se dal přeložit jako "Juj, to je perfektní maidka (lolitka/kočička), nešmíruju ji už neslušně dlouho?" Neptám se, nemám proč.

Nicméně ta reakce "Samý divný lidi tady .." je problém tohoto státu v kostce. Pasivita, nekomunikativnost, nepřátelské uzavírání se do sebe, sebeutvrzování se o vlastní pravdě (já jsem normální, ostatní jsou divní), z níž není korekce, protože jsem uzavřený, nekomunikuji. Ve čtyřech slovech je zde řečeno, proč se cítím nějak svobodněji a lépe někde za kopečky. Ještě že Tvoje generace je, zdá se, jiná. Užívej si animešílenství, dokud na to máš čas. Já bojuji s pokušením cosplayovat (nemyslím na jevišti, jen tak v davu). První čertík našeptává: "V Tvém věku? Budeš za blázna". Dav ostatních fantasticky vyšňořených cosplayerů tuto pochybnost rychle zaplaší. Skutečný problém je čas. Šití vlastního kostýmu se zdá jako sci-fi. Předloni jsem z šatníku vyštrachal cosi trochu japonsky vypadajícího, letos jsem se ani nestihl pořádně zaregistrovat a pročíst program. Kvůli tuně práce jsem AF začínal s asi šestihodinovým spánkovým deficitem, vydržel do půlnoci, ale v sobotu večer jsem odpadl v deset s bolestí hlavy.

Ale určitě ne kvůli větrání. Hej, otaku si přece nesmí stěžovat na to, že je okolo pár dalších otaku, kteří si také dovolují dýchat. V Bakalce bylo skutečně trochu víc teplo než ve Scale, a v tlačenici na přednášku Judji Nunokawy nebylo úplně fajn, ale stupnice horka a dusna má mnoho dalších stupňů:
- teplo jako v sálech v roce 2008
- fyzická námaha ze stání způsobuje pocení, ale sedící člověk je v pohodě.
- i sedící člověk se potí
- člověk se potí i vleže
- člověk se válí na posteli úplně nahý, a přesto se potí
- nahý člověk se na posteli na sebe pustí elektrický větrák, po dvou hodinách převalování se na prostěradle vlhkém od vlastního potu konečně usne. Probudí se pak s rukama a nohama zmrylýma od průvanu, klouby úplně ztuhlými a bolavým krkem, jak pot z vlasů stéká na záda, odpařuje se a studí.

Omlouvám se za tuto nechutnou pasáž. Je to doplnění Tvé životní zkušenosti a současně obrana ORGů - víc se udělat nedalo a opravdu to bylo letos díky chladnému počasí naprosto v pohodě.

Tak napřesrok čau v jiném pěkném maid oblečku, and please, really, do not hurt the animals. They are also cute and cuddly, as maids are. Don't be jealous :-)

4 Yakame Shiki Yakame Shiki | E-mail | Web | 15. května 2010 v 19:11 | Reagovat

Bohužel jsme tě vůbec nikde na animefestu nezastihla (kvůli těm šortkám) =S

5 Souxie Souxie | Web | 15. května 2010 v 23:04 | Reagovat

Tang Bo Yang : Pracuji na dlouhé odpovědi na tvůj koment :3

Yakame Shiki: To mi taky došlo, bohužel pozdě :( Ale stále o ně velmi stojím! Nedala bys mi na sebe třeba ICQ pro rychlejší domluvu? .)

6 Yakame Shiki Yakame Shiki | E-mail | Web | 16. května 2010 v 17:28 | Reagovat

Omlouvám se, ale já ICQ nevedu a skype už také ne, ale napíšu ti na sebe alspoň facebook, mail

Shiki.Wu@seznam.cz
facebook - Yakame Eiko Shiki (myslím xD)
a kdyby jsi měla skype, tak stačí napsat přezdívku a znovu si ho stáhnu ... asi to bude nejrychlejší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama