08 První informace

6. března 2008 v 21:00 | Souxinka |  tajné
Co je to Animefest?
Animefest je každoroční setkání fanoušků japonského komiksu - mangy a animovaného filmu - anime. Jedná se o nejstarší a také největší samostatný con (con od slova convention - setkání) svého druhu v ČR.

Kde a kdy se koná?
"Jubilejní" pátý ročník se koná ve dnech 10. a 11. května 2008 v Brně v prostorách Brněnského kulturního centra, kině Scala a sálu B. Bakaly. Kino Scala je vzdáleno zhruba 10 minut cesty pěšky od hlavního vlakového nádraží a sál B. Bakaly pak leží ještě o tři minuty dál. Kino Scala má největší sál ze všech kin v Brně a jeho kapacita 470 míst by spolu kapacitou 320 míst sálu B. Bakaly mohla zhruba dostačovat neuvěřitelnému zájmu fanoušků.
K snadné orientaci vám pomůže tato mapa (statická).

Na co se můžu těšit?
Již od sobotního rána (cca 9:00) bude probíhat program ve Scale, souběžně zahájí program i sál B. Bakaly. Co konkrétně se bude promítat nebo přednášet a v jakých časech, se dozvíte na těchto stránkách později. Můžete se opět těšit na osvědčené přednášející i horké novinky.
Všechno promítané anime bude opatřeno titulky v jazycích divákům srozumitelných.
Již tradičně proběhne v rámci AF neoficiální mistrovství ČR v tvorbě AMV (anime music video). Pokud chcete poměřit své schopnosti s ostatními, nebo se jen pochlubit svou prací, neváhejte a pusťte se do práce! Další informace najdete zde.
Také se můžete jako každý rok těšit na soutěž cosplayerů a legendární Trpaslíkův Animekvíz, kde budete mít možnost poměřit si své… znalosti, postřeh a rozličné jiné schopnosti.

Kolik mě to bude stát? (POZOR! Změna!)
Přestože se snažíme udržet ceny na nejnižší úrovni ze všech českých conů, neustálé rozšiřování prostor se muselo odrazit i zde. Rozhodli jsme se ale vyjít vstříc těm z vás, kteří jsou na Animefestu tradičními hosty či neváhají dát svůj zájem v dostatečném předstihu. Proto letos zaplatí předregistrovaní návštěvníci, platící převodem, 100,- Kč a registrovaní, platící na místě, 150,- Kč za oba dva dny. Pokud přijdete bez registrace, zaplatíte na místě 200,- Kč. Cena za vstupné pouze na neděli zatím nebyla stanovena.

Nejsem z Brna. Kde přespím?
Vzhledem k nezájmu účastníků o zajištění noclehu opět nebudeme zařizovat ubytování. Kdo má zájem a potřebu se přes noc vyspat, musí si zajistit nocleh individuálně. Ubytoven i hotelů je v dosahu místa konání hned několik.
Nelze však přespat někde v místnosti přímo uvnitř kina - je nutné "vnější" ubytování!

Rád bych koukal přes noc, i když nejsem z Brna. Musím mít ubytování? (častý dotaz)
Ne, nemusíte. Pokud si myslíte, že vydržíte vzhůru, pak je to vaše věc.

Kde získám další informace, například pokud bych chtěl dělat přednášku?
Na emailové adrese con@otaku.cz.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama