07 Mé zážitky :)

6. března 2008 v 20:56 | Souxinka |  tajné
Nějakou čistou náhodou jsem se dozvěděla, že se Animefest pořádá na jednom blogu, na který jasem také zavítala náhodou :)
Bohužel jsem se tuhle vcleku důležitou informaci dozvěděla pár dní poté, co fest proběhl .. ale za to jsem si řekla, že příští rok se určitě zůčastním a tak jsem také udělala.
Jelikož obvykle každý víkend jezdíme na chatu, tentokrát jsem rodiče přemluvila, abych mohla zůstat u babičky v Brně a sama, bez bratra, který je dnes obávaným narutofilem, vyrazila vstříc něčemu novému.
Dlouho jsem se rozhodovala, jestli jít v cosplayi, ale nakonec z toho nějak sešlo a vzhledem k tomu, jaký kostým jsem si předtím vybrala a jaké bylo počasí ten den, jsem usoudila, že jsem udělala ještě dobře (kostým Rikku z FF X-2)
Myslím, že fest začínal v 8. Řekla jsem si, že přeci nebudu stepovat před vchodem a přijdu tak o hodinu později. To co jsem udělala, byla pěkně velká blbost. Chvíli mi trvalo, než jsem kino Art našla, ale sledovala jsem příhodně oblečené dívenky, ketré vystupovaly ze stejné šaliny a došla ke svému cíli :)
O to horší bylo zjištění, že kapacitní prostory "nádherného" Artu jsou mírně nevyhovující. Ihned poté, co jsem zaplatila, jsem sama vyjukaná ihned zašla do většího sálu. Sedadla plná, schody plné a jelikož nevlastním výšku větší jak 180 cm, ani jsem nemohla stát vzadu a nakukovat přes okraj. Po chvíli stepování na místě, jsem ještě zkusila meší sál. Opět zděšení. Nejmíň 10 lidí stojících ještě před vchodem a nahlížejících dovnitř. V tu chvíli jsem byla ráda, že existuje i onen větší sál, kde jsem si na chvíli našla místo na schodech, které se ale poté ukázalo býti do nejvyší míry nevhodným. Chodilo přese mě ve tmě spoustu lidí, zakopávali, nemohli se vymotat, taškami mě mlátili (doufám, že nechtěně) do hlavy. Po AMV soutěži jsem své místo opustila a poté střídavě stepovala vzadu za plátnem a osvěžovala se u baru.
Kolem poledne jsem se rozhodla co nejdřív odejít do Scaly. Jsem rodilá Brňačka, ale i přesto jsem z Artu do Scaly přesně netrefila. Mám špatné orientační schopnosti a tak jsem se ke svému cíli dostavila o 10 min ut později, protože jsem celou trasu brala velkou oklikou. Po obědě v Mc´m jsem odkudsi proběhla pásky běžecké trasy. Už ani nevím, co to bylo za hloupý závod v hnusném počasí, ale lidé to asi brali dost vážně ..
Až ve Scale jsem si našla luxusní kráásné místečko přímo na kraji, nikdo přese mě nechodil, mohla jsem si kdykoli odskočit. Nádhera a luxus. Bohužel jsem při sobě neměla ani tužkuani papír, nemohla jsem se zapojit do Anime kvízu. Ano, rozdávali dole na pódiu papíry a tužky, ale než bych se tam dostala, z 90% by na mě nejspíš nic nezbylo a na dalších 50% bych přišla o pečlivě vybojované místo a to mi za to nestálo :)
Anime kvíz byl úžasný, už dlouho jsem se tak skvěle nepobavila. Když po krátkém videjku následovala sotěžní otázka: Zda je, či není dívka na videu, co se nehýbala, mrtvá .. upřímně jsem se rozesmála. Stejně tak skvělá přednáška byla o silných žených v anime, onen název zněl dost hrůzně, ale přednáška skvělá. Dokonce mám snad doma i část nahranou na diktafon.
Z Animefestu jsem si do dalšího ročníku přebrala pár dobrých tipů ..
  1. Chodit včas, se vyplácí.
  2. Najít si nějaké krásné místečko a neopouštět ho.
  3. Jít rozhodně s někým a ne sama :)
  4. Vzít si papíry, tužky, foťák, náhradní baterky atd.
  5. Určitě si vzít více peněz např na triko, které tam prodávali a já si ho nemohla z finančních důvodů dovoliti ...
  6. Odložit stud a seznámit se s dalšími, určitě skvělými človíčky ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama